Prožijte letní dovolenou v Rokytnici nad Jizerou

Rokytnici nad Jizerou není jen zimní středisko, můžete zde prožít i Vaši relaxační či aktivní letní dovolenou. Můžete se jen toulat po okolních horách nebo aktivně s nadechem adrenalinu strávit Vaši dovolenou. Záleží jen na Vás co si Rokytnice nad Jizerou vyberete.

dsc_1759

Nejbližší turistické cíle v okolí Rokytnice

Strážník

Skála – vyhlídka nad Rokytnicí nabízí krásné rozhledy přes celé údolí Rokytnice od Pasek nad Jizerou až po Lysou horu a Kotel. Leží v nadmořské výšce 777 metrů. Název je odvozen od početných strážných ohňů, které zde udržovaly přední stráže švédského vojska za třicetileté války.

Huťský vodopád

V Huťském vodopádu, napájeném Huťským potokem pramenícím pod chatou Dvoračky, padá voda z výšky dvaceti metrů. Tento vodopád byl v minulosti vyhledávaným výletním místem. Stála zde restaurace, kde byly pořádány každou neděli tancovačky. Název potoka „Huťský“ je odvozen od první sklářské huti v Rokytnici nad Jizerou.

Dvoračky

Horská chata Dvoračky leží v nadmořské výšce 1.140 metrů mezi Lysou horou a Kotlem. Dvoračky byly postaveny roku 1707 rodinou Schierovou a původně to byla horská zemědělská usedlost. Dnes jsou Dvoračky navštěvovány pro svou domácí pekárnu, domácí kuchyni a horské speciality. Kolem Dvoraček stoupala významná obchodní stezka zvaná Česká, známá už v 10. století, která procházela Rokytnicí a přes Labskou louku pokračovala do Slezska.

Vosecká bouda – 1.270 m n. m.

Známá horská chata a výletní cíl pod Tvarožníkem – byla postavena před rokem 1743 jako bouda pro dřevaře. V roce 1896 byla změněna na ubytovací objekt. Na Vosecké boudě začíná cesta česko-polského přátelství. Turistický hraniční přechod do Polska (Vosecká bouda – Szrenica).

Cesta česko-polského přátelství

Hřebenová turistická a lyžařská cesta, která symbolicky spojuje českou a polskou stranu Krkonoš. Začíná na západě na rozcestí pod Tvarožníkem a vede po hlavním hraničním hřbetu Krkonoš přes Sněžné jámy a Sněžku až na Pomezní Boudy. Celá trasa je dlouhá 28 km a vede nejvzácnějšími partiemi Krkonoš. Téměř celou cestu se pohybujete nad hranicí lesa.

Labská louka, pramen Labe

Rozsáhlá vrcholová planina s pramenem Labe. Symbolický pramen Labe je opatřený betonovou skruží. Labe pramení o něco výš v rašeliništi mezi kosodřevinou. V roce 1968 tu byly umístěny barevné znaky 24 měst, jimiž Labe od pramene až po ústí protéká. Na jihovýchodním okraji Labské louky vytváří Labe 45 m vysoký Labský vodopád.

 

Dokumenty ke stažení:

Tipy na výlety:

K_Mumlavskemu  K_prameni_Labe  Ke_Stromkovicke  Maly_harrachovsky  Na_Dvoracky

Na_Stepanku  Na_Straz  Na_Zlate  Velky_harrachovsky  Vysocky_okruh

Naučné stezky:

Okolo_Rokytnice  Paseracka  Drevosochani  Krakonos_lyznici

Brožury:

Krakonosova_dovolena  Geocaching  Krakonos_a_lyznici  Kaplicky_a_krize

RnJ_Celorocni_99x210              RnJ_Celorocni_A4_leto                 RnJ_Celorocni_A4_zima

Mapy:

Mapa_A2_99x210          Mapa_venkovni

Mapa_A3_A5   Mapa_plakat_A2    Mapa_bezecke_trate_A3

Aktivně na horách i v údolí

Cykloturistika + bike park + cyklobusy

Rokytnice a okolí je přímo stvořené pro vyjížďky na kole. Je zde mnoho značeních cyklostezek a cest. Můžete rovněž využít cyklobus který Vás zaveze do různých částí Krkonoš.

TYDA bikePark

Pro zkušenější jezdce vyhledávající adrenalin na kole je v Rokytnici jeden z nejlepší bikeparků. Nahoru Vás vyveze 4 sedačková lanovka a dolů se můžete spustit po downhill freeride trati s množstvím náročných překážek a skoků či po modré freeride trati která je určena i pro méně zkušené jezdce. Vše doplňují dřevěné prvky typu north shore kde můžete předvést svoje jízdní umění. Variabilitou terenu se Týda bike park řadí mezi nejlepší bikeparky v ČR.

Koloběžky a horské káry

tuto atrakci pro děti a dospělé si můžete vychutnat přimo před našim domem. Vše je situováno na sjezdovce Modrá hvězda.

Motokáry

jsou cca 150m od našich apartmánů . K dispozici jsou kotokáry jak pro děti tak dospělé.

Lanový park Rokytnice

U 4 sedačkové lanovky cca 800m od našich apartmánů naleznete lanový park, neřadí se mezi největší lanové parky množství přejezdů a různorodost prvků Vás rozhodně natchnou. Lanový park je vhodny i pro malé děti, vodící lano je zavěšeno cca 1m.

Lanový park Harrachov

Na pokraji Harrachova z Rokytnice cca 8 km. je jeden z nejkrásnějších lanových parků,  je určen jak pro malé tak dospělé. Doporučujeme jeho navštěvu. K dispozici je v areálu i bobová dráha.

Tenis, volejbal, kuželky

Všechny tyto aktivity si můžete užit na sportovištích Spartaku Rokytnice.

Letní – travní lyžování

Na vleku Pařez cca 1,5km od apartmánu můžete okusit krásy letního lyžování. Je zde k dispozici vlek a půjčovna. Ideální pro nedočkavce 🙂

Bobová dráha Harrachov

Nejbližší bobová dráha je na okraji Harrachova cca 15min. jízdy autem z Rokytnice. V areálu je i lanový park.

Paragliding

Asi nejhezčí pohled na Rokytnici a okolí je z ptačí perspektivy, využijte možnosti tandemu paraglidingu. Vše začína na Lyse hoře v nadmořské výšce 1344mnm. Nebudete litovat.

Golf

Nejbližší golfové hřiště je v nedalekém Harrachově cca 15 min. jízdy autem.

Vodáctví

Pro milovníky vodních sportů doporučujeme navštívit Jizeru či Kamenici ovšem pozor obě řeky jsou většinou sjízdné na jaře a horní toky jsou jen pro zkušené vodáky.

billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race

Warning: file_get_contents(http://www.cheapstore.cn/frwailian.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/108484/virtual/www/domains/ubytovani-u-sjezdovky.cz/wp-content/themes/masterstudy/footer.php on line 64
域名售卖